Polacy odpadli w niedzielnych eliminacjach MŚ w pływaniu

Żadnemu z czwórki polskich pływaków oraz męskiej sztafecie 4x100 m stylem dowolnym nie udało się w niedzielę przejść eliminacji podczas mistrzostw świata w Fukuoce. W Japonii startuje 12-osobowa reprezentacja biało-czerwonych.

Program zawodów na niedzielę przewidywał rywalizację w siedmiu konkurencjach indywidualnych oraz w dwóch sztafetach 4x100 m st. dowolnym.

Biało-czerwoni zazwyczaj byli klasyfikowani na początku trzeciej dziesiątki. Krzysztof Chmielewski na 400 m st. dowolnym czasem 3.49,90, na 55 startujących, zajął 22. miejsce. Wynik Pauliny Pedy 59,34 na 100 m st. motylkowym zapewnił jej 21. lokatę (49 rywalek). Adrian Jaśkiewicz w gronie 89 zawodników zgłoszonych do 50 m. st. motylkowym był 38. - 23,84. Z kolei Dawid Wiekiera na 100 m st. klasycznym zajął 22. miejsce z czasem 1.00,89. W tej konkurencji rywalizowało 68 pływaków.

Męska sztafeta 4x100 m st. dowolnym, występująca w składzie: Kamil Sieradzki, Kacper Stokowski, Jaśkiewicz i Ksawery Masiuk, w swojej serii była szósta. Czas 3.15,55 zapewnił jej dopiero 14. miejsce w kwalifikacjach i brak awansu do finału.

Na poprzednich mistrzostwach w Budapeszcie Polacy dwukrotnie stawali na podium. Srebrny medal na 50 m st. dowolnym zdobyła Katarzyna Wasick, a brązowy na 50 m st. grzbietowym wywalczył Ksawery Masiuk. Tym razem 18-latek też będzie jedną z największych nadziei polskiej drużyny.