Golfowy The Open: Triumf Briana Harmana, dobry występ Adriana Meronka

Inne
Golfowy The Open: Triumf Briana Harmana, dobry występ Adriana Meronka
fot. PAP/EPA/ADAM VAUGHAN
Brian Harman wygrał wielkoszlemowy turniej golfowy The Open.

Amerykanin Brian Harman wygrał wielkoszlemowy turniej golfowy The Open. Na polu w Hoylake koło Liverpoolu świetnie zaprezentował się Adrian Meronk, który zajął współdzielone 23. miejsce, rekordowe w imprezie tej rangi, a w niedzielnej rundzie był jednym z najlepszych w stawce.

36-letni Harman po raz pierwszy wygrał turniej wielkoszlemowy. Już po trzech rundach prowadził z przewagą aż pięciu uderzeń nad Amerykaninem Cameronem Youngiem, a w niedzielę potwierdził wielką klasę.

 

Zobacz także: Musicie to zobaczyć! Gareth Bale zachwyca nawet po zakończeniu kariery (WIDEO)

 

Ukończył turniej z wynikiem 271 i przewagą sześciu uderzeń nad czterema zawodnikami - Hiszpanem Jonem Rahmem, Koreańczykiem Tomem Kimem, Austriakiem Seppem Straką i Australijczykiem Jasonem Dayem.

 

Straka niespodziewanie miał szansę nawet na samodzielne drugie miejsce, ale zaprzepaścił ją uzyskując "bogeya" (uderzenie powyżej normy) na ostatnim dołku.

 

Zajmujący 49. miejsce w światowym rankingu Meronk świetnie spisał się w niedzielę. Wspólnie z Kimem i liderem rankingu Amerykaninem Scottie Schefflerem uzyskał najlepszy wynik dnia 67 - cztery poniżej par. We wcześniejszych rundach miał 72, 71 i 74, co złożyło się łączny rezultat 284. Wspólnie z nim na 23. pozycji zostało sklasyfikowanych dziewięciu innych golfistów.

 

To był szósty i zarazem najlepszy występ 30-letniego Polaka w turnieju wielkoszlemowym. Zwiększa to jego szanse na zakwalifikowanie się do drużyny Europy na Ryder Cup, prestiżowy mecz z USA, który jesienią odbędzie się we Włoszech.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie