Iga Świątek wywalczyła awans do półfinału turnieju WTA w Warszawie

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA na kortach twardych w Warszawie. W sobotę liderka rankingu tenisistek wygrała z Czeszką Lindą Noskovą 6:1, 6:4. Spotkanie trwało godzinę i 20 minut.

22-letnia raszynianka awansowała do ćwierćfinału po zwycięstwie nad Amerykanką Claire Liu 6:2, 6:2, natomiast 18-letnia Noskova w 1/8 finału wyeliminowała Słowaczkę Viktorię Hruncakovą 6:3, 6:3.

Świątek rozpoczęła sobotni ćwierćfinał skoncentrowana i zdeterminowana, by wywalczyć awans do półfinału. Zdominowała pierwszą partię, wygrała pięć gemów z rzędu i chociaż Czeszka zdołała wygrać swój ostatni gem serwisowy, to chwilę później Polka pewnie zakończyła seta triumfem 6:1.

Noskova w drugiej partii nie miała już nic do stracenia, zaczęła grać bardziej odważnie i ryzykownie, dzięki czemu wygrała pięć punktów z rzędu, przełamała rywalkę, obejmując prowadzenie 2:0. Chwilę później liderka światowego rankingu odrobiła jednak tę stratę i między zawodniczkami wywiązała się zacięta walka. W końcówce Świątek ponownie przełamała Czeszkę i zwyciężyła seta 6:4.

To był pierwszy pojedynek tych tenisistek.