Kolejny remis w Fortuna 1 Lidze. Tym razem w Sosnowcu

Zawodnik Wisły Płock Mateusz Szwoch.

Zagłębie Sosnowiec zremisowało 1:1 z Wisłą Płock w meczu drugiej kolejki Fortuna 1 Ligi. We wcześniejszym sobotnim spotkaniu Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowała ze Zniczem Pruszków (także 1:1).

W 28. minucie spotkania Ołeksyj Bykow sfaulował Łukasza Sekulskiego w polu karnym. Do "jedenastki" podszedł Mateusz Szwoch, który precyzyjnie umieścił piłkę w lewym rogu bramki Mateusza Kosa. W spotkaniu z Motorem Lublin Bykow zdobył gola, jednak w starciu z Wisłą Płock, za sprawą nadmiernej agresji, podarował bramkę gościom.

Ukrainiec zdołał jednak się zrehabilitować, strzelając gola w 61. minucie po niepewnej interwencji bramkarza Wisły Krzysztofa Kamińskiego.  Bykow stał się tym samym najskuteczniejszym strzelcem Zagłębia Sosnowiec i aktualnie trzecim najlepszym w tym sezonie Fortuna 1 Ligi.

W 84. minucie spotkania piłkę do siatki Kamińskiego skierował Maksymilian Rozwandowicz. Sędzia dopatrzył się jednak w tamtej sytuacji spalonego. Spotkanie skończyło się zatem remisem 1:1.

W trzeciej kolejce Zagłębie pojedzie do Pruszkowa na mecz ze Zniczem, natomiast Wisła zmierzy się u siebie z doskonale znanym rywalem z PKO BP Ekstraklasy - Lechią Gdańsk.