Sukces Polaków podczas Zapaśniczego Memoriału Wacława Ziółkowskiego

Sporty walki

Krzysztof Bieńkowski i Wasyl Ilnycki zajęli trzecie miejsca w zakończonym w Warszawie XXXII Zapaśniczym Memoriale Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym.

Bieńkowski w pojedynku o trzecie miejsce w kategorii 65 kg wygrał z Gruzinem Tornike Katamadze 5:0, natomiast Ilnycki (waga 57 kg) zwyciężył Amerykanina Dylana Braya 10:0.

Dzień wcześniej podium wywalczyło siedmiu reprezentantów Polski.

Sebastian Jezierzański był pierwszy w wadze 86 kg, a Zbigniew Baranowski w 97 kg.

Drugie lokaty przypadły Krzysztofowi Sadowskiemu (86 kg), Michałowi Bielawskiemu (92 kg) i Radosławowi Baranowi (97), natomiast trzecie Robertowi Baranowi oraz Kamilowi Kościółkowi - obaj startowali w najcięższej kategorii 125 kg.

Taka postawa gospodarzy zawodów, którzy zdobyli 100 punktów, dała im drugą lokatę w klasyfikacji punktowej memoriału. Pierwsza przypadła USA - 121. Za biało-czerwonymi znalazły się Azerbejdżan - 71, Bułgaria - 60, Gruzja - 54 oraz Szwajcaria - 31. Punktowali reprezentanci 21 z 23 krajów startujących w zawodach.