Klamka zapadła! Gorzkie słowa Xaviego o piłkarzu Barcelony

Na temat transferu Dembele do PSG po towarzyskim spotkaniu z Milanem wypowiedział się Xavi.

Ousmane Dembele jest o włos od opuszczenia Barcelony na rzecz PSG. Po meczu z Milanem na temat sytuacji francuskiego piłkarza wypowiedział się trener Dumy Katalonii Xavi. Nie zabrakło gorzkich słów pod adresem samego zawodnika.

FC Barcelona wygrała towarzyskie spotkanie z Milanem na Allegiant Stadium 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w drugiej połowie Ansu Fati, który podobnie jak Robert Lewandowski pojawił się na murawie po przerwie.

W kadrze meczowej Barcy znalazł się również Ousmane Dembele, ale jemu nie było dane zagrać przeciwko Rossonerim. Francuski skrzydłowy jest w ostatnich dniach bohaterem medialnych doniesień, łączących go z PSG. Według informacji mediów, paryżanie aktywują klauzulę wykupu Francuza z Dumy Katalonii.

Na temat transferu Dembele do PSG po towarzyskim spotkaniu z Milanem wypowiedział się Xavi. - Dembele był bezpośredni i poprosił nas o odejście. Ma ofertę z PSG. Nie podoba mi się to, bo zaopiekowaliśmy się nim i chcieliśmy, żeby był tutaj szczęśliwy. Nie możemy jednak konkurować z PSG. Jestem trochę rozczarowany - powiedział trener Barcelony.

Opiekun Dumy Katalonii nie krył rozgoryczenia postawą Dembele, a także jego agenta. - Wiedzieliśmy o klauzuli. Taki jest rynek. Piłkarze, którzy nie chcą grać w Barcelonie, muszą odejść - dodał Xavi.