Groźny wypadek przekreślił szansę na złoty medal

Inne
Groźny wypadek przekreślił szansę na złoty medal
fot. PAP/EPA
Charlie Tanfield doznał groźnie wyglądającego upadku w kwalifikacjach i został zabrany do szpitala.

Kolarze Wielkiej Brytanii nie obronią w Glasgow tytułu mistrzów świata w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Ich zawodnik Charlie Tanfield doznał groźnie wyglądającego upadku w kwalifikacjach i został zabrany do szpitala.

Tanfield próbował dotrzymać kroku swoim rodakom, Danowi Bighamowi i Ethanowi Vernonowi. W momencie, gdy wchodził w ostatni zakręt, wpadł w poślizg i mocno uderzył o tor. Przez kilkadziesiąt sekund nie tylko się nie podnosił, ale nawet nie ruszał. Było to równoznaczne z tym, że Brytyjczycy odpadli z dalszej rywalizacji.

 

Po udzieleniu pierwszej pomocy kolarz był już w stanie samodzielnie opuścić tor. Jak podała jego macierzysta federacja (British Cycling) został zabrany do szpitala „w celu dalszego leczenia”.

 

Dla Tanfielda to nie pierwszy upadek podczas ważnej imprezy. W trakcie tej samej konkurencji na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Tokio Brytyjczyk zderzył się na ostatnim okrążeniu z Duńczykiem Frederikiem Madsenem.

 

26-latek w dorobku ma trzy medale MŚ w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Złoty wywalczył w roku 2018, srebrny rok później w Pruszkowie, a brązowy do kolekcji dodał w ubiegłym roku.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie