Bułgarzy chcą naturalizować kubańską siatkarkę. Sprawa nabiera rozpędu

Siatkówka
Bułgarzy chcą naturalizować kubańską siatkarkę. Sprawa nabiera rozpędu
fot. PAP
Heidy Casanova może wzmocnić reprezentację Bułgarii

Reprezentacja Bułgarii może wkrótce zyskać poważne wzmocnienie. Jak donosi bowiem "Tema Sport", federacja bliska jest porozumienia z Kubanką Heidy Casanovą. Siatkarka ma otrzymać bułgarskie obywatelstwo i grać w barwach tej kadry narodowej.

Bułgarskie siatkarki odnosiły w przeszłości duże sukcesy. W latach 80. zdobyły brązowy medal na igrzyskach olimpijskich, a także złoty na mistrzostwach Europy. Trzecie miejsce na Starym Kontynencie zajęły również w 1997 i 2001 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marek Magiera: Przez Podkarpacie po medal?

 

Obecnie nie potrafią jednak nawiązać do udanych występów sprzed lat. Podczas ostatniego mundialu były 17., z kolei europejski czempionat (którego były współgospodyniami) zakończyły na 9. miejscu.

 

Federacja szuka sposobów, aby zatrzymać ten regres, a jednym z nich ma być naturalizacja Heidy Casanovy. Według doniesień "Tema Sport", Kubanka ma otrzymać wkrótce bułgarskie obywatelstwo. Jej reprezentacyjny debiut spodziewany jest natomiast w przyszłym roku.

 

Casanova ma 24 lata i występuje na pozycji atakującej. W swojej karierze klubowej grała na Kubie, we Francji, Brazylii, Rumunii, Ukrainie, Chinach i Turcji.

 

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie