Klęska Bayernu Monachium w meczu o Superpuchar Niemiec. Debiut Harry'ego Kane'a

RB Lipsk rozbił Bayern Monachium i sięgnął po Superpuchar Niemiec.

RB Lipsk pokonał Bayern Monachium w meczu o Superpuchar Niemiec. Bohaterem okazał się Dani Olmo, który skompletował hat-tricka. W barwach Bawarczyków zadebiutował pozyskany za ponad 100 milionów euro Harry Kane.

Bayern Monachium po raz 17. wystąpił w meczu o Superpuchar i po raz siódmy zszedł z boiska pokonany. Ekipa spod znaku czerwonego byka po raz drugi stanęła przed szansą na to trofeum i zrewanżowała się monachijczykom za ubiegłoroczne 3:5.

Spotkania było popisem hiszpańskiego pomocnika gości. Olmo strzelecki festiwal rozpoczął już w trzeciej minucie, a tuż przed przerwą podwyższył na 2:0. W 68. minucie, wykorzystując rzut karny, ustalił wynik.

W tym momencie był już na boisku Kane. Kapitan reprezentacji Anglii w piątek przyjechał do Monachium, przeszedł testy medyczne, po czym w sobotę przed południem klub ogłosił, że dokonał najwyższego transferu w historii.

Były kapitan Tottenhamu Hotspur wieczorem znalazł się w meczowej kadrze, rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a do gry trener Thomas Tuchel desygnował go w 63. minucie.

Bayern Monachium - RB Lipsk 0:3 (0:2)

Bramki: Dani Olmo 3, 44, 68