Zwrot akcji na mistrzostwach świata! Polacy złożyli protest i zostali dopuszczeni do finału

Polacy jednak pobiegną w finale

Polscy lekkoatleci po uwzględnieniu protestu zostali dopuszczeni do startu w finale sztafety mieszanej 4x400 m podczas mistrzostw świata w Budapeszcie. W eliminacjach niemiecki biegacz zablokował Patrycję Wyciszkiewicz-Zawadzką, co miało negatywny wpływ na wynik biało-czerwonych.

Polacy w składzie Karol Zalewski, Marika Popowicz-Drapała, Kajetan Duszyński i Wyciszkiewicz-Zawadzka zajęli ósme miejsce w drugim biegu i mieli 14. czas eliminacji - 3.14,63.

Biegnąca na ostatniej zmianie Wyciszkiewicz-Zawadzka tuż po otrzymaniu pałeczki od Duszyńskiego została wyhamowana przez niemieckiego biegacza, który upadł na jej tor. Protest polskiej ekipy został rozpatrzony pozytywnie.

W wieczornym finale wystartuje dziewięć sztafet. Oprócz Polaków będą to Amerykanie, Brytyjczycy, Belgowie, Holendrzy, Francuzi, Czesi, Niemcy i Irlandczycy.