W Lublinie bez niespodzianki. Bartosz Zmarzlik i spółka awansowali do półfinału PGE Ekstraligi

Żużel
W Lublinie bez niespodzianki. Bartosz Zmarzlik i spółka awansowali do półfinału PGE Ekstraligi
fot. Cyfrasport

W Lublinie niespodzianki nie było, choć broniący mistrzowskiego tytułu żużlowcy Motoru wystawili swoich kibiców na poważną próbę nerwów.

Już na początku, w biegu młodzieżowców gospodarzy dopadł pech, kiedy jadącemu na pewnej drugiej pozycji Bartoszowi Bańborowi zatarł się silnik i zamiast 5:1 było tylko 3:3.

 

Ku zaskoczeniu, wyścigi piąty i szósty przyniosły podwójne zwycięstwa Apatora. Najpierw Paweł Przedpełski z Patrykiem Dudkiem przyjechali na metę przed Fredrikiem Lindgrenem i Mateuszem Cierniakiem, a chwilę później znający dobrze tor przy Alejach Zygmuntowskich, jeżdżący nigdyś w lubelskim klubie Robert Lambert z Wiktorem Lampartem wyprzedzili Bartosza Zmarzlika i Bańbora.

 

W tym momencie Apator prowadził już sześcioma punktami 21:15 i taką punktową przewagę utrzymał jeszcze po dziewiątej gonitwie.

 

Przełomowym dla lublinian był bieg dziesiąty, w którym dzięki zmianie taktycznej pojawił się lider klasyfikacji Grand Prix Bartosz Zmarzlik i w parze z wiceliderem Grand Prix Lindgrenem pokonali Emila Sajfutdinowa i Krzysztofa Lewandowskiego, zmniejszając przewagę torunian do dwóch punktów (29:31).

 

Dwa kolejne wyścigi pozwoliły Motorowi odzyskać dwupunktowe prowadzenie 37:35 i tę nieznaczną przewagę utrzymał do biegów nominowanych, które miały decydujące znaczenie dla ostatecznych rozstrzygnięć.

 

Wspaniałą walką ze zmianą pozycji rozpoczął się bieg czternasty, jednak w nim doszło do upadku Dominika Kubery, za co wykluczony został Sajfutdinow, a w powtórce Lindgren z Kuberą nie dali szans Patrykowi Dudkowi i losy spotkania praktycznie zostały rozstrzygnięte.

 

Zgodnie z przewidywaniami Motor został półfinalistą, ale żużlowców Apatora trzeba pochwalić za znakomite przygotowanie motocykli i wspaniałą walkę, która sprawiła, że jako najlepsi z grona zespołów pokonanych w ćwierćfinałach znaleźli się w półfinale.

 

Platinum Motor Lublin - For Nature Solutions Apator Toruń 49:41

 

Platinum Motor Lublin: Bartosz Zmarzlik 13 (2,1,2,3,2,3), Jarosław Hampel 11 (3,1,3,3,1), Fredrik Lindgren 10 (1,1,2,3,3), Dominik Kubera 9 (3,3,0,1,2), Mateusz Cierniak 5 (3,0,0,1,1), Kacper Grzelak 1 (-,1.0), Bartosz Bańbor 0 (d,0,-).

 

For Nature Solutions Apator Toruń: Paweł Przedpełski 12 (2,3,3,2,2), Robert Lambert 9 (3,3,1,2,0), Emil Sajfutdinow 7 (1,2,1,3,w), Patryk Dudek 6 (2,2,1,0,1), Wiktor Lampart 4 (0,2,2,0), Krzysztof Lewandowski 2 (2,0,0), Mateusz Affelt 1 (1,0,0)

 

Pierwszy mecz: 47:42. Awans: Platinum Motor Lublin.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie