Seria zwycięstw zakończona! Arka Gdynia wykorzystała przewagę

Karol Czubak strzelił drugiego gola w tym spotkaniu

Arka Gdynia pokonała GKS Tychy na swoim boisku 1:0 w meczu piątej kolejki Fortuna 1 Ligi. Goście od 36. minuty grali w osłabieniu.

W pierwszej połowie żadna z ekip nie miała zbyt dobrej szansy, by otworzyć wynik spotkania. Mimo to przed przerwą kibiców najbardziej zaciekawiła sytuacja, która miała miejsce w 36. minucie.

Wtedy czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie obejrzał Dominik Połap. Piłkarz popchnął jednego z chłopców od podawania piłek. Po chwili zamieszania na boisku czerwony kartonik otrzymał również trener gości - Dariusz Banasik. Szkoleniowiec został ukarany za dyskusje z sędzią.

Wynik spotkania został otwarty w 52. minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Olaf Kobacki. 22-letni napastnik popisał się swoimi umiejętnościami i umieścił piłkę przy dalszym słupku bramki ekipy przyjezdnych.

Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w 83. minucie. Wtedy błąd w rozegraniu piłki przez zawodników ekipy z Tych wykorzystał Karol Czubak.

Tym samym GKS przegrał swój pierwszy mecz w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Warto bowiem przypomnieć, że podopieczni Banasika wygrali wszystkie swoje poprzednie spotkania.

Arka Gdynia - GKS Tychy 2:0 (0:0)

Bramki: Olaf Kobacki 52, Karol Czubak 83

Czerwona kartka: Dominik Połap 36