Kolejny Polak w UFC? Wszystko na to wskazuje!

Sporty walki
Kolejny Polak w UFC? Wszystko na to wskazuje!
Fot. Facebook/FEN
Robert Bryczek

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będziemy mieli kolejnego reprezentanta Polski w UFC. Jak przekazał twitterowy profil "UFC Roster Watch", do grona zawodników największej organizacji MMA na świecie dołączył Robert Bryczek (17-5, 11 KO, 1 Sub).

"UFC Roster Watch" jest obsługiwany przez algorytm, który śledzi zmiany wśród zawodników amerykańskiej organizacji. Automatycznie podaje nazwiska zarówno dodanych do listy, jak i skreślonych. W jednym z najnowszych wpisów pojawiło się nazwisko Bryczka. Polak został dołączony do rosteru organizacji. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Bartłomiej Gładkowicz kontra Piotr Walawski na Babilon MMA 38! To będzie solówka, a nie sportowa walka

 

 

To oznacza, że najprawdopodobniej wkrótce zobaczymy byłego mistrza FEN w klatce UFC. Zawodnik z Bielska-Białej znany jest z nokautującego uderzenia. 11 z 17 wygranych pojedynków kończył za sprawą ciosów. W 2020 roku został mistrzem FEN w kategorii półśredniej. Ostatnio toczył boje dla czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA. Obecnie jest na fali pięciu zwycięstw. 

 

Po raz ostatni w klatce 33-latek pojawił się niespełna miesiąc temu. Na gali Oktagon MMA 45 potrzebował zaledwie 55 sekund, aby pokonać przez nokaut Samuela Kristoficia. 

 

Warto wspomnieć, że jeżeli Bryczek faktycznie dołączy do UFC, to będzie 10. Polakiem, który aktualnie jest związany kontraktem z amerykańską organizacją. Aktualnie w rosterze UFC znajduje się siedmiu zawodników i dwie zawodniczki znad Wisły. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie