Anna Maliszewska na 15. miejscu w mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym

Anna Maliszewska

Anna Maliszewska zajęła 15. miejsce w mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym w brytyjskim Bath. Wygrała Włoszka Elena Micheli, przed rodaczką Alice Sotero i Brytyjką Kerenzą Bryson. Maliszewska była jedyną Polką w finale.

Micheli uzyskała 1429 pkt, Sotero - 1420, a Bryson - 1419. Dorobek Maliszewskiej to 1354 pkt. W eliminacjach odpadły Ewa Pydyszewska i Natalia Dominiak.

Włoszki były najlepsze również drużynowo (4221). Drugie miejsce zajęły Brytyjki (4207), a trzecie Węgierki (3537). Polska została sklasyfikowana na 10. pozycji (3503).

W rywalizacji mężczyzn triumfował Brytyjczyk Joseph Choong - 1523 pkt, przed Meksykaninem Emiliano Hernandezem - 1518 i Egipcjaninem Mohanadem Shabanem - 1514. Kolejne dwa miejsca zajęli rodacy brązowego medalisty Ahmed Elgendy i Mohamed Elgendy, dzięki czemu Egipt z dorobkiem 4530 pkt stanął na najwyższym stopniu podium rywalizacji drużynowej. Kolejne pozycje przypadły Wielkiej Brytanii - 4450 i Korei Płd. - też 4450.

W finale zabrakło Polaków - w eliminacjach odpadli Kamil Kasperczak i Sebastian Stasiak, a w półfinale Łukasz Gutkowski.

Mistrzostwa w Bath zakończą się w poniedziałek sztafetą mieszaną.