Mistrzynie świata z problemami! Wiemy, kto zagra w finale ME

Serbki zagrają w finale mistrzostw Europy

Serbki po zaciętym meczu pokonały Holenderki 3:1 (25:21, 15:25, 25:22, 25:21) w półfinale mistrzostw Europy kobiet. W finale czempionatu Starego Kontynentu mistrzynie świata zmierzą się z reprezentacją Turcji.

Siatkarki z Serbii były sporymi faworytkami tego spotkania. Chociaż Holenderki próbowały walczyć w pierwszym secie, to ich rywalki były dla nich za mocne. Serbki bez większych problemów wygrały partię 25:21, którą asem serwisowym zakończyła Jovana Stefanovic.

Sytuacja zmieniła się o 180 stopni w drugiej odsłonie. Tym razem to zawodniczki z Holandii dominowały na parkiecie. Faworytki tego półfinału nie były w stanie znaleźć odpowiedzi na bardzo skuteczną grę oponentek. Podopieczne Felixa Koslowskiego wygrały seta, tracąc w tym czasie zaledwie 15 punktów.

Chociaż Holenderki prowadziły przez większość czwartej części tego meczu, to pod koniec partii mistrzynie świata wygrały pięć punktów z rzędu. To między innymi dzięki bardzo dobrym serwisom Stefanovic. Serbki dogoniły rywalki i na ostatniej prostej przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:22).

Ostatni set również był wyrównany. Obie ekipy prezentowały zbliżony poziom. Giovanni Guidetti cały czas motywował swoje zawodniczki do lepszej gry. Działania włoskiego szkoleniowca przyniosły zamierzony efekt, ponieważ jego podopieczne pod koniec seta wyszły na prowadzenie i zapewniły sobie triumf w tym spotkaniu.

Dzięki temu zwycięstwu Serbki awansowały do finału czempionatu, w którym zmierzą się z Turczynkami. To spotkanie odbędzie się w niedzielę 3 września. Holenderki o brązowy medal powalczą z Włoszkami.

Serbia - Holandia 3:1 (25:21, 15:25, 25:22, 25:21)