Szokujące doniesienia! Kibice podpalili stadion po porażce! Strażaków... obrzucali kamieniami

Piłka nożna
Szokujące doniesienia! Kibice podpalili stadion po porażce! Strażaków... obrzucali kamieniami
fot. PAP
Kibice klubu piłkarskiego trzeciej ligi włoskiej Foggi podpalili stadion po wyjazdowej porażce 0:2 z drużyną Taranto, poinformował Sky Sports.

Kibice klubu piłkarskiego trzeciej ligi włoskiej Foggi podpalili stadion po wyjazdowej porażce 0:2 z drużyną Taranto - poinformował Sky Sports.

Do wydarzenia doszło zaraz po ostatnim gwizdku sędziego niedzielnego meczu w Tarencie. Fani gości odpalili racę, która spadła na materiał łatwopalny. Prawdopodobnie były to ułożone pod trybunami rolki smoły do dywanów z trawy syntetycznej. Ogień szybko objął inne sektory stadionu, a gęsty dym był widoczny z odległych miejsc w mieście. Pożar udało się opanować jedynie dzięki całonocnej pracy strażaków. Ekipy ratownicze zaraz po przybyciu zostały obrzucone kamieniami przez kibiców Foggi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejne informacje w sprawie bójki w Radłowie. Nowe fakty

 

W sektorze gości przebywało 250 osób. Nikt nie ucierpiał. Władze Foggi zadeklarowały pełną współpracę z właściwymi organami w trakcie podjętego śledztwa, aby ustalić sprawców.

 

Według źródła stadion w Tarencie uznano za całkowicie niezdatny do użytku. W tej chwili zespół nie ma miejsca, na którym mógłby trenować. Następny mecz Taranto u siebie w tym sezonie ma rozegrać 18 września przeciwko Messinie.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie