Jakub Błaszczykowski jak Robert Lewandowski! Ależ wyróżnienie!

Piłka nożna
Jakub Błaszczykowski jak Robert Lewandowski! Ależ wyróżnienie!
fot. Cyfrasport
Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski

W tym roku miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o życiu i karierze Roberta Lewandowskiego. Jak informuje Amazon Prime, już w przyszłym roku powstanie podobna produkcja, której bohaterem będzie Jakub Błaszczykowski.

"Bazując na sukcesie filmu "Lewandowski. Nieznany", Amazon Prime oraz Papaya Films stworzą kolejny pełnometrażowy film dokumentalny o innej legendzie polskiego futbolu i jego sukcesach na i poza boiskiem" - możemy przeczytać w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych.

 

 

Producentem kreatywnym filmu jest Kacper Sawicki, a za reżyserię odpowiedzialny będzie Jan Dybus.

 

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Błaszczykowski oficjalnie pożegnał się z reprezentacją Polski, rozgrywając ostatni mecz w barwach narodowych w konfrontacji przeciwko Niemcom. W sumie dla Biało-Czerwonych wystąpił w 109 spotkaniach i zdobył 21 bramek. Brał udział w mistrzostwach Europy 2012, 2016 oraz 2020, a także na mundialu w Rosji w 2018 roku.

 

W karierze klubowej reprezentował barwy m.in. Wisły Kraków, z którą zdobył mistrzostwo Polski, Borussii Dortmund, z którą sięgnął po Puchar Niemiec i dwa mistrzostwa Niemiec, a także dotarł do finału Ligi Mistrzów oraz Fiorentiny i VfL Wolfsburg. Na zakończenie kariery piłkarskiej postanowił wrócić do Wisły, gdzie zajął się również prowadzeniem klubu jako jeden ze współwłaścicieli.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie