Bartosz Zmarzlik nie wystartuje w GP Danii! Szokujący powód

Inne
Bartosz Zmarzlik nie wystartuje w GP Danii! Szokujący powód
Fot. Cyfrasport
Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik nie weźmie udziału w sobotnim wyścigu o Grand Prix Danii. Najlepszy polski żużlowiec miał na sobie niewłaściwy kevlar w kwalifikacjach. Przypomnijmy, że w Vojens 28-latek mógł zapewnić sobie tytuł mistrza świata w sezonie 2023.

Według najnowszych doniesień Zmarzlik nie miał ze sobą kombinezonu przeznaczonego do startów w zawodach Grand Prix. Częścią takiego stroju jest m.in. plastron narzucony przez organizatorów. W ten sposób został złamany jeden z przepisów regulaminu. Organizatorzy podjęli decyzję o niedopuszczeniu Polaka do zmagań. 

 

 

Warto wspomnieć, że Zmarzlik otrzymał wsparcie od innych żużlowców. Za aktualnym mistrzem świata wstawił się m.in. Fredrik Lindgren, a zatem obecny wicelider cyklu i największy rywal Polaka w walce o tytuł. Organizatorzy postawili jednak na swoim. 

 

Co ciekawe, zaistniała sytuacja jest bezprecedensowa. W przeszłości nie zdarzyło się, aby ktoś został zdyskwalifikowany z tego powodu. Sprawa nadal pozostaje rozwojowa. 

 

Absencja w Vojens oznacza, że Zmarzlik o swój czwarty tytuł mistrza świata będzie walczył w ostatniej eliminacji cyklu, 30 września w Toruniu. Przed sobotnimi zawodami Polak ma 24 punkty przewagi nad Szwedem Fredrikiem Lindgrenem oraz 33 nad Słowakiem Martinem Vaculikiem i niezależnie od wyników GP Danii pozostanie liderem klasyfikacji generalnej. W jednym turnieju można zdobyć maksymalnie 20 pkt.

 

W Vojens wystartuje tylko jeden Polak - Patryk Dudek. Inny stały uczestnik cyklu GP Maciej Janowski nie wystąpi z powodu kontuzji.

mtu, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie