Kiedy kolejny mecz polskich siatkarzy? Mistrzowie Europy szybko wrócą do gry

Inne
Kiedy kolejny mecz polskich siatkarzy? Mistrzowie Europy szybko wrócą do gry
fot. Cyfrasport
Polscy siatkarze wywalczyli mistrzostwo Europy 2023. Kiedy zagrają swój kolejny mecz?

Polscy siatkarze wywalczyli złoty medal mistrzostw Europy, ale ten turniej nie kończy zmagań w tegorocznym sezonie reprezentacyjnym. Podopiecznych trenera Nikoli Grbicia czeka jeszcze walka o olimpijskie paszporty. Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski siatkarzy? Mistrzowie Europy już wkrótce wrócą do gry.

Świętowanie po zdobyciu złota mistrzostw Europy 2023 nie będzie trwało długo. Już w najbliższy czwartek, czyli zaledwie pięć dni po zwycięskim finale, Polacy rozpoczną treningi w Spale. Będą tam przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego igrzysk olimpijskich Paryż 2024.

 

Zobacz także: Dwóch nowych siatkarzy w polskiej kadrze! Niebawem dołączą do drużyny mistrzów Europy

 

Kiedy Polacy wrócą do gry? Turniej kwalifikacyjny w chińskim Xi’an zostanie rozegrany w dniach 30 września – 8 października. Weźmie w nim udział osiem reprezentacji, które zagrają systemem "każdy z każdym".

 

W pierwszym spotkaniu tej imprezy Polska zagra z Belgią. Będzie to pierwsze spotkanie o stawkę reprezentacji Polski siatkarzy po triumfie w mistrzostwach Europy. Mecz Polska – Belgia został zaplanowany na sobotę 30 września na godzinę 10.00 czasu polskiego.

 

Kolejnymi rywalami reprezentacji Polski na turnieju w Chinach będą: Bułgaria (1 października), Kanada (3 października), Meksyk (4 października), Argentyna (6 października), Holandia (7 października) oraz Chiny (8 października). Awans do olimpijskiego turnieju siatkarzy Paryż 2024 uzyskają dwie najlepsze drużyny.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie