Niewiadoma druga w Tour de Romandie. Wygrana Holenderki

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła drugie miejsce w zakończonym w Nyonie trzyetapowym wyścigu kolarskim Tour de Romandie, mającym najwyższą kategorię WWT. Zwyciężyła Holenderka Demi Vollering (SD Worx), do której Polka straciła sześć sekund.

Trzecia, ze stratą 12 sekund, była Szwajcarka Marlen Reusser (SD Worx).

Ostatni etap, z Vernier do Nyonu (131,9 km), nie przyniósł już zmian w czołówce klasyfikacji generalnej. Najszybciej z peletonu finiszowała Niemka Liane Lippert (Movistar), wyprzedzając Holenderkę Fem van Empel (Jumbo-Visma) i Włoszkę Silvię Persico (UAE Team ADQ). Niewiadoma minęła linię mety na siódmej pozycji, tuż za Vollering.

Marta Lach (Ceratizit-WNT) zajęła w klasyfikacji generalnej 42. miejsce, tracąc do triumfatorki ponad 18 minut.