Iga Świątek zmieniła nastawienie na resztę sezonu. "Postaram się podejść do tego na luzie"

Tenis
Iga Świątek zmieniła nastawienie na resztę sezonu. "Postaram się podejść do tego na luzie"
Fot. PAP
Iga Świątek

We wtorek Iga Świątek rusza do Tokio, gdzie w przyszłym tygodniu wystąpi w turnieju WTA. Na początku października ma natomiast w planach imprezę w Pekinie. "Postaram się podejść do nich na luzie" - przyznała polska tenisistka podczas spotkania z mediami w Warszawie.

Do Chin zawodowy tenis kobiecy wraca po czteroletniej przerwie. Już w poniedziałek rozpoczęła się pierwsza z imprez w Państwie Środka, której gospodarzem jest Kanton. Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego najpierw jednak uda się do Japonii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ile Iga Świątek zarobiła na korcie? Kolejna bariera przekroczona

 

"To będą turnieje trochę inne niż zazwyczaj, nigdy tam nie grałam, nie licząc igrzysk, ale odbywały się bez kibiców, więc trochę inna atmosfera była na kortach" - powiedziała Świątek na konferencji organizowanej przez jednego z jej sponsorów.

 

"Najcięższa część sezonu, jeśli chodzi o presję, oczekiwania i intensywność wszystkiego, po Wielkich Szlemach już minęła. Postaram się podejść do tego na luzie i zobaczę, jak uda mi się zagrać" - dodała.

 

Wiceliderka światowego rankingu podkreśliła, że najtrudniejsze będzie radzenie sobie ze zmianą stref czasowych, ale podejście "na luzie" nie oznacza braku chęci zwycięstwa.

 

"Każdy turniej, w którym startuję, chcę wygrać. Teraz po prostu będę mogła się skupić na tym, co chcę poprawić na korcie, bez zbędnych oczekiwań" - sprecyzowała.

 

Turnieje w Tokio i Pekinie to nie będą jej ostatnie dalekie podróże w tym roku. Na przełomie października i listopada w meksykańskim Cancun odbędzie się bowiem kończąca sezon impreza WTA Finals dla ośmiu najlepszych zawodniczek sezonu.

 

"Słyszałam, że to jest super miejsce i może dać nam trochę pozytywnej energii na koniec sezonu, gdy tej energii może brakować" - powiedziała Świątek.

 

Wciąż nie wiadomo natomiast, czy 22-latka weźmie udział w turnieju finałowym Billie Jean King Cup, który rozpocznie się 6 listopada w Sewilli, a Polska wystąpi w nim dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie