Poznaliśmy drużynę marzeń ME siatkarek! Wybór reprezentantki Polski może budzić kontrowersje

Reprezentantka Polski Magdalena Stysiak znalazła się w dream teamie EuroVolley 2023, ale jako... przyjmująca.

Mistrzostwa Europy siatkarek 2023 zakończyły się 3 września triumfem reprezentacji Turcji, ale dopiero teraz poznaliśmy "drużynę marzeń" tego turnieju. Wśród zawodniczek wybranych przez kibiców znalazła się jedna reprezentantka Polski. Magdalena Stysiak dostała wyróżnienie na pozycji przyjmującej, choć grała w tym turnieju jako atakująca.

Przypomnijmy, w finale mistrzostw Europy rozegranym 3 września w Brukseli, reprezentacja Turcji pokonała Serbię 3:2. Brązowy medal wywalczyła Holandia, która w meczu o trzecie miejsce ograła Włochy 3:0. Reprezentacja Polski odpadła w ćwierćfinale po porażce z Turcją i została sklasyfikowana na piątej pozycji.

Po spotkaniu finałowym przyznano tylko jedną nagrodę indywidualną. Najbardziej wszechstronną zawodniczką (MVP) turnieju wybrana została reprezentantka Turcji – Melissa Vargas.

Ponad dwa tygodnie po zakończeniu turnieju CEV ogłosił drużynę gwiazd EuroVolley 2023 wybraną przez kibiców. Wybór może wzbudzić sporo kontrowersji. Aż pięć z siedmiu miejsc w drużynie marzeń zajęły siatkarki reprezentacji Turcji. Nie ma wicemistrzyń Europy – Serbek i brązowych medalistek – Holenderek. Jest jedna Włoszka i jedna reprezentantka Polski – Magdalena Stysiak, która grała na mistrzostwach jako atakująca, została jednak wyróżniona jako przyjmująca...

Pomysł CEV nie pierwszy raz wywołał spore kontrowersje. Podobnie było w przypadku wyboru w głosowaniu kibiców najlepszej drużyny ostatniego sezonu Ligi Mistrzów.