Nerwowa pierwsza połowa! Mistrzynie Polski z kolejnym zwycięstwem

Piłka ręczna
KGHM Zagłębie Lubin z kolejnym triumfem

Ekipa KGHM Zagłębie Lubin mimo nerwowej pierwszej połowy pokonała u siebie drużynę EKS Start Elbląg w meczu drugiej kolejki ORLEN Superligi 28:21. Tym samym mistrzynie Polski zapewniły sobie drugi triumf z rzędu w sezonie 2023/2024.

Chociaż to gospodynie były faworytkami tego spotkania, to początek starcia potoczył się po myśli zawodniczek klubu z Elbląga. Start w pewnym momencie prowadził aż pięcioma punktami.

Mimo to szczypiornistki Zagłębia przed przerwą były w stanie doprowadzić do wyrównania. Szczególnie dobrze na boisku prezentowała się Daria Michalak z lubińskiego klubu, która przez pierwsze 30 minut zdobyła w sumie cztery bramki. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 12:12.

W kolejnej części tego starcia na parkiecie dominowało Zagłębie. Start nie był w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę przeciwniczek. Podopieczne Bożeny Karkut potrafiły odskoczyć oponentkom i ostatecznie wygrać spotkanie 28:21.

Dzięki temu Zagłębie zapewniło sobie drugi triumf w tym sezonie ORLEN Superligi. Warto przypomnieć, że mistrzynie Polski w pierwszej kolejce pokonały zespół MKS URBIS Gniezno.

KGHM Zagłębie Lubin - EKS Start Elbląg  28:21 (12:12)