Piękny gest Łukasza Kaczmarka! Oto co zrobił z medalem, wielka klasa

Siatkówka

Po zakończonych mistrzostwach Europy polscy siatkarze cieszą się kilkoma dniami wolnego. Łukasz Kaczmarek postanowił wykorzystać ten czas na wizytę w rodzinnym Krotoszynie. Jak się okazało - miał w związku z tymi odwiedzinami konkretny plan.

Reprezentacja Polski zachwyciła podczas zakończonych w sobotę mistrzostw Europy. Podopieczni Nikoli Grbicia przeszli przez turniej bez porażki, a zwieńczeniem ich fenomenalnej gry był wielki finał w Rzymie, w którym "Biało-Czerwoni" rozbili gospodarzy 3:0. Dzień później siatkarze wrócili do kraju, a na warszawskim lotniku witał ich tłum wdzięcznych kibiców. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarski mistrz Europy: Żal mi polskich piłkarzy

 

Następnie zawodnicy rozjechali się w swoje strony, aby przez kilka dni oczyścić głowy. W tym sezonie reprezentacyjnym czeka ich jeszcze jedno ważne wyzwanie - turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Zanim jednak do niego przystąpią, siatkarze korzystają z beztroskich chwil. 

 

Łukasz Kaczmarek, jeden z bohaterów polskiej kadry, postanowił odwiedzić swój rodzinny Krotoszyn. Oprócz spotkań z bliskimi i przyjaciółmi siatkarz miał w planach jeszcze jedną aktywność. Zdecydował się mianowicie na przekazanie swojego medalu przyjacielowi rodziny - księdzu Aleksandrowi Genderze. Sportowiec poinformował o tym w mediach społecznościowych. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Łukasz Kaczmarek (@lukasz_kaczmarek.94)

 

"Dziś na spotkaniu w moim rodzinnym mieście podarowałem złoty medal Mistrzostw Europy wielkiemu przyjacielowi mojej rodziny - ks. Aleksandrowi Genderze. Jednak nie jest to z mojej strony gest skierowany jedynie do naszej rodzinnej parafii, ale dla wszystkich mieszkańców Krotoszyna, których nieustanne wsparcie odczuwam na każdym turnieju. Bazylika pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Krotoszynie jest dla mnie szczególnym miejscem" - napisał Kaczmarek na Instagramie. 

 

Siatkarz znalazł również czas dla kibiców, którym rozdawał autografy i pozował do zdjęć. 

 

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie