Tragedia w Brazylii! Mistrzyni olimpijska wypadła z okna na piętnastym piętrze i zmarła na miejscu

Siatkówka
Tragedia w Brazylii! Mistrzyni olimpijska wypadła z okna na piętnastym piętrze i zmarła na miejscu
fot. PAP
Walewska Moreira de Oliveira zmarła w wieku 43 lat.

Walewska Moreira de Oliveira zmarła w wieku 43 lat. O tragicznej śmierci mistrzyni olimpijskiej poinformował brazylijski oddział CNN.

Okoliczności zdarzenia mrożą krew w żyłach. Jak donoszą brazylijskie media była siatkarka wypadła z okna na piętnastym piętrze jednego z budynków w dzielnicy Jardins w Sao Paulo. Jak dotąd nie wiadomo, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy samobójstwo. Policja bada szczegóły sprawy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda siatkówki oskarża klub! "Ponoszą ogromną odpowiedzialność za mój stan"

 

Walewska Moreira de Oliveira zakończyła karierę po sezonie 2021/2022. Potem zajęła się pisaniem książek. W ostatnich dniach prężnie działała przy promocji swojej biografii. Jeszcze w czwartek nagrała podcast i pojawiła się na spotkaniu autorskim.

 

Występowała na pozycji środkowej. Osiągnęła wiele sukcesów, a największym było olimpijskie złoto z reprezentacją Brazylii na igrzyskach w Pekinie. Trzykrotnie triumfowała też w World Grand Prix.

 

W karierze klubowej występowała we Włoszech, Hiszpanii i Rosji. Ma na swoim koncie wiele medali krajowych mistrzostw, a także triumf w Lidze Mistrzyń w 2006 roku z Sirio Perugia.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie