Rhein Fire górą w finale European League of Football

Rhein Fire wygrało European League of Football

Rhein Fire pokonało w finale European League of Football zespół Stuttgart Surge 53:34. Zatem po zwycięstwo w międzynarodowej rywalizacji sięgnęła ekipa z Dusseldorfu.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie ekipy prezentowały zbliżony poziom, przez co ekipa Rhein Fire po pierwszej kwarcie prowadziła zaledwie jednym punktem. W kolejnej odsłonie tego starcia zespół z siedzibą w Dusseldorfie dominował na boisku. Zawodnicy Stuttgart Surge nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na dobrą grę rywali. Nic zatem dziwnego, że Rhein Fire po dwóch kwartach odskoczyło oponentom (24:20).

Kolejne części tego starcia również potoczyły się po myśli zespołu z Dusseldorfu. Rhein Fire ostatecznie wygrało mecz i dzięki temu zapewniło sobie zwycięstwo w European League of Football.

Warto przypomnieć, że w tej międzynarodowej rywalizacji brał udział także polski zespół. Zawodnicy Panthers Wrocław awansowali do półfinału ligi. Musieli uznać tam jednak wyższość ekipy Stuttgart Surge.

Stuttgart Surge - Rhein Fire 34:53