Bartosz Kurek skomentował swoją nieobecność w kadrze. "Panowie, cel znacie"

Inne

Bartosz Kurek nie zagra w zbliżającym się turnieju kwalifikacyjnym siatkarzy do igrzysk olimpijskich. Opuści tę imprezę z powodu urazu biodra. Kapitan reprezentacji Polski skomentował tę sytuację w mediach społecznościowych, życząc powodzenia kolegom z kadry.

Kurek od pewnego czasu zmagał się z urazem barku. Problemy zaczęły się jeszcze podczas rozgrywek Ligi Narodów. Wydawało się, że kapitan reprezentacji jest na dobrej drodze do powrotu do optymalnej formy. Pojechał z drużyną na mistrzostwa Europy, ale kłopoty zdrowotne powróciły przed decydującymi meczami turnieju, w którym Polacy wywalczyli złoty medal.

 

Zobacz także: Bartosz Kurek nie zagra w kwalifikacjach olimpijskich. Wiemy, kto go zastąpi

 

W poniedziałek pojawiła się oficjalna informacja, że Kurek nie poleci z kadrą do Chin na kwalifikacje olimpijskie. Atakujący będzie wracał do optymalnej dyspozycji, a w przyszłym roku chce wrócić do kadry i przygotowywać się z nią do gry na igrzyskach w Paryżu. Na turnieju w chińskim Xi'an zastąpi go Bartłomiej Bołądź, a rolę kapitana przejmie Aleksander Śliwka.

 

Kurek skomentował sytuację w mediach społecznościowych. Kapitan zapewnił, że będzie trzymał kciuki za swych kolegów i życzył im powodzenia w walce o olimpijskie paszporty. Zapewnił też, że będzie ciężko pracował, by wrócić do formy.

 

"Panowie, cel znacie, macie wszystko żeby to zrobić będę trzymał kciuki i ciężko pracował żeby jeszcze dostać szanse na wspólne wojaże" – napisał na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bartosz Kurek (@bartkurek88)

 

"Jeżeli ten sezon w moim wykonaniu ma mieć jakiś obrazek tytułowy to wybieram ten" – dodał, załączając zdjęcie ze złotym medalem mistrzostw Europy.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie