Jest nowy ranking FIVB! Które miejsce zajmują Polki?

Siatkówka
Jest nowy ranking FIVB! Które miejsce zajmują Polki?
fot. PAP
Polskie siatkarki po zakończeniu olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego, w którym wywalczyły prawo startu w przyszłorocznych igrzyskach w Paryżu, nie zmieniły swojej pozycji w światowym rankingu i nadal zajmują siódme miejsce.

Polskie siatkarki po zakończeniu olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego, w którym wywalczyły prawo startu w przyszłorocznych igrzyskach w Paryżu, nie zmieniły swojej pozycji w światowym rankingu i nadal zajmują siódme miejsce. Liderem pozostaje Turcja.

Biało-czerwone zajęły w Łodzi drugie miejsce, wygrywając sześć z siedmiu spotkań. Swój dorobek powiększyły tylko o nieco ponad 12 punktów, bowiem jedyna porażka z Tajlandią (2:3) kosztowała je utratę aż 9,68 pkt.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gorzkie słowa Joanny Wołosz! "Pojadę do Włoch, gdzie ludzie znają moją wartość"

 

Zdecydowanym liderem pozostaje Turcja, która zanotowała fantastyczny sezon. Wygrała Ligę Narodów, zdobyła złoty medal mistrzostw Europy i uzyskała awans na igrzyska. Reprezentacja prowadzona od niespełna roku przez Włocha Daniele Santarellego wygrała zawody kwalifikacyjne w Tokio z kompletem zwycięstw.

 

Ranking FIVB jest niezwykle ważny w kontekście kwalifikacji olimpijskich. Obecnie siedem zespołów ma zagwarantowany start w Paryżu: Francja jako gospodarz oraz Polska, Stany Zjednoczone, Turcja, Serbia, Dominikana i Brazylia. Pozostałych pięciu uczestników zostanie wyłonionych na podstawie rankingu, przy czym w pierwszej kolejności miejsce otrzymają przedstawiciele kontynentów, które nie zakwalifikowały jeszcze swojego reprezentanta na igrzyska - obecnie są to Azja i Afryka.

 

Czołówka rankingu FIVB:

 

1. Turcja 397,456 pkt
2. USA 358,62
3. Brazylia 352,55
4. Serbia 350,86
5. Włochy 338,97
6. Chiny 329,65
7. Polska 327,89
8. Dominikana 308,86
9. Japonia 305,09
10. Holandia 287,94

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie