Puchar Świata w rugby 2023: Japonia - Samoa. Relacja i wynik na żywo

Inne

Samoa większości kibicom w Polsce kojarzy się głównie za sprawą dowcipu dotyczącego "państwa na jedną literę". Ale kraj ten słynie również z klasowej reprezentacji rugby. W czwartkowy wieczór Samoańczycy zmierzą się w Pucharze Świata z Japonią. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Obie drużyny znalazły się w grupie D wespół z Anglikami, Argentyńczykami i Chilijczykami. W stawce zdecydowanie przewodzą "Synowie Albionu", którzy posiadają komplet zwycięstw i 14 punktów. Na drugiej lokacie jest Samoa z dorobkiem pięciu "oczek". Tyle samo posiadają Japończycy, co dodaje jedynie smaczku czwartkowej konfrontacji.

 

Ekipa Samoa na inaugurację zmagań grupowych pokonała Chile 43:10, aby następnie ulec Argentynie 10:19. Japończycy również zaczęli od meczu z Chile, wygrywając niemal w identycznych rozmiarach 42:12. Rugbiści z Kraju Kwitnącej Wiśni tydzień później przegrali z Anglikami 12:34.

 

Awans do ćwierćfinału uzyskają dwie najlepsze reprezentacje. Tegoroczny Puchar Świata odbywa się we Francji.

 

Samoańczycy i Japończycy rywalizowali ze sobą już wielokrotnie. Ostatni raz w lipcu tego roku w ramach rozgrywek Pacific Nations Cup. Wówczas ci pierwsi wygrali na obiekcie w Sapporo 24:22.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Japonia - Samoa od godz. 21:00 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie