Nowy przyjmujący w Bełchatowie! To reprezentant kraju

Siatkówka
Nowy przyjmujący w Bełchatowie! To reprezentant kraju
fot. Cyfrasport
Pierre Derouillon (z numerem 22) zagra w polskiej lidze

PGE GiEK Skra Bełchatów zdecydowała się dokonać ostatniego uzupełnienia składu przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024. Wszystko przez zabieg kolana, któremu poddać musiał się Mateusz Mika. Nowym przyjmującym bełchatowian został Francuz Pierre Derouillon.

W kadrze bełchatowskiego zespołu doszło przed startem nowej kampanii do prawdziwej rewolucji. Skra po nieudanym sezonie wymieniła praktycznie cały skład, a do drużyny dołączyli tacy zawodnicy jak chociażby Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński czy Mateusz Mika. I to uraz kolana tego ostatniego okazał się dla włodarzy klubu niemałym problemem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siedem kroków do Paryża! Z kim polscy siatkarze zagrają w kwalifikacjach olimpijskich?


Bełchatowianie musieli radzić sobie podczas letnich przygotowań z zaledwie trzema przyjmującymi na pokładzie. Dlatego zdecydowali się zaprosić do treningów reprezentanta Francji - Pierre'a Derouillona.


Urodzony w 1999 roku siatkarz spisywał się na tyle dobrze, że działacze Skry zdecydowali się pozyskać go na stałe. Nie wiadomo bowiem ile czasu potrwa rehabilitacja po operacji Mateusza Miki.


Derouillon w swojej karierze bronił barw takich zespołów jak między innymi Toulouse Volley oraz Tours VB. Na liście jego sukcesów widnieją mistrzostwo, wicemistrzostwo i puchar Francji, a także drugie miejsce w Pucharze CEV.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Serbia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie