Lider włoskiej kadry zawiesił karierę przez problemy z sercem. Jest decyzja lekarzy

Siatkówka
Lider włoskiej kadry zawiesił karierę przez problemy z sercem. Jest decyzja lekarzy
fot. PAP/EPA
Simone Anzani (pierwszy z lewej)

Jeden z liderów włoskiej kadry siatkarskiej, Simone Anzani, zmuszony był zawiesić karierę sportową. Zawodnik nie dokończył rozgrywek Ligi Narodów i nie przystąpił do mistrzostw Europy. Powodem były wykryte problemy kardiologiczne. W ostatnim czasie Włoch przechodził liczne badania. Lekarze właśnie podjęli decyzję w jego sprawie.

Anzani nie wystąpił w tegorocznym turnieju finałowym Ligi Narodów. Po fazie rozgrywanej w Holandii siatkarz przeszedł badania, które wykazały arytmię. Włoch poddany był hospitalizacji, po czym wrócił do drużyny. Jak się jednak okazało - nie na długo.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy siatkarze walczą o igrzyska. Turnieje kwalifikacyjne w kanałach Polsat Sport

 

Jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw Europy sportowiec ponownie zjawił się w gabinetach lekarskich. Konieczna była bowiem dalsza diagnostyka kardiologiczna.

 

Badania właśnie się zakończyły, a ich wyniki są pozytywne dla Anzaniego. Lekarze dali mu zielone światło na kontynuowanie kariery sportowej. Dzięki temu zawodnik będzie mógł dołączyć do treningów w swoim klubie - Cucine Lube Civitanova.

 

- Jestem naprawdę zachwycony. Nie chodzi tylko o ogromną wartość, jaką Anzani wnosi do naszego zespołu, ale bardziej o kwestię osobistą. Bycie świadkiem jego zmagań i niepokojów emocjonalnych w ostatnim czasie było niezwykle bolesne. Można sobie tylko wyobrazić kaskadę lęków i obaw, z którymi zmagał się do tej pory. Przede wszystkim nasza radość wynika z jego ulgi – powiedział dyrektor klubu, Beppe Cormio.

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie