Polscy siatkarze są nie do zatrzymania! Właśnie poprawili swój własny rekord

Siatkówka
Polscy siatkarze są nie do zatrzymania! Właśnie poprawili swój własny rekord
fot. Cyfrasport
Polscy siatkarze pobili własny rekord

Reprezentacja Polski pokonała w sobotę 3:2 Belgię w pierwszym spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. O bilet do Paryża Biało-Czerwoni rywalizują w chińskim Xi’an. Styl Polaków w meczu z Belgami nie zachwycił. W przeciwieństwie do pobitego przez nich rekordu...

Podopieczni Nikoli Grbicia nie biorą w tym sezonie żadnych jeńców. W obu rozgrywanych w tym roku turniejach polscy siatkarze nie mieli sobie równych. Najpierw zwyciężyli w rozgrywkach Ligi Narodów, a następnie w kapitalnym stylu zostali najlepszą drużyną Starego Kontynentu. W sobotę po raz kolejny zwrócili na siebie uwagę całego siatkarskiego świata. I to bynajmniej nie ze względu na triumf w rywalizacji z Belgami.

 

ZOBACZ TAKŻE: O krok od sensacji! Polska pokonała Belgię po tie-breaku


Osiemnaście. To słowo klucz. Wygrana nad reprezentacją Belgii była osiemnastym zwycięstwem polskich siatkarzy z rzędu w meczu o stawkę. Trudno to sobie wyobrazić, ale Biało-Czerwoni od czerwcowej porażki 0:3 z USA w Lidze Narodów, wygrali wszystkie kolejne osiemnaście spotkań o punkty. Oczywiście, przytrafiły się dwie porażki w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, ale było to towarzyskie granie, mające na celu jedynie sprawdzenie pewnych rozwiązań oraz personaliów. W najważniejszych momentach polskim siatkarzom po prostu nie drży ręka.


Warto zaznaczyć, że Polacy pobili w tym aspekcie... samych siebie. Poprzedni rekord w tej statystyce również należał bowiem do reprezentacji Polski. Siedemnaście triumfów z rzędu zanotowała w 2006 roku kadra prowadzona przez trenera Raula Lozano.


Biało-Czerwoni z pewnością mają ochotę na jeszcze pokaźniejsze wyśrubowanie tego rekordu. Podczas kolejnych dni turnieju kwalifikacyjnego w Xi’an zmierzą się z Bułgarami, Kanadyjczykami, Meksykanami, Argentyną, Holandią i Chinami.


Awans do igrzysk w Paryżu wywalczą dwie najlepsze ekipy.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie