Szybkie zwycięstwo! Polscy siatkarze w komfortowej sytuacji przed decydującymi meczami

Polscy siatkarze wygrali czwarty mecz w kwalifikacjach olimpijskich.

Polska wygrała z Meksykiem 3:0 w swym czwartym meczu na turnieju kwalifikacyjnym siatkarzy w Xi'an. Drużyna trenera Nikoli Grbicia pewnie prowadzi w tabeli z kompletem zwycięstw. W kolejnym meczu Polacy zmierzą się w piątek z reprezentacją Argentyny.

Spotkanie rozpoczął asem serwisowym Edgar Mendoza, gra na początku była wyrównana, ale w środkowej części seta przewagę zaczęli budować Polacy (14:11, 17:13). Meksykanie nie rezygnowali, złapali kontakt (19:18), ale w akcji na wyrównanie popełnili błąd dotknięcia siatki. Końcówka przebiegła po myśli reprezentantów Polski. Bartłomiej Bołądź zaserwował asa po taśmie (22:18), a blok Jakuba Kochanowskiego zamknął seta (25:21).

W drugiej odsłonie Polacy szybciej uzyskali solidną zaliczkę – wygrali cztery akcje z rzędu i prowadzili 11:6. Od tego momentu kontrolowali sytuację, grając skutecznie w ataku i wykorzystując błędy przeciwników. Pewnie wygrali 25:19, a w ostatniej akcji seta Karol Kłos zaatakował z przesuniętej krótkiej.

Podobnie było w trzecim secie. Polacy szybko odskoczyli na kilka oczek (7:3) i mieli sytuację pod kontrolą. Powiększali przewagę, spokojnie zmierzając po zwycięstwo w całym meczu. Zepsuta zagrywka rywali dała im ostatni punkt w tym jednostronnym meczu (25:14). Polacy wygrali bardzo pewnie z ostatnią drużyną w tabeli, a trener Nikola Grbić dał szansę kilku zawodnikom, którzy w dotychczasowych meczach grali mniej.

Skrót meczu Polska - Meksyk:

Najwięcej punktów: Tomasz Fornal (10), Bartłomiej Bołądź (9) – Polska; Diego González Castaneda (9) – Meksyk. Dominacja Polaków w bloku (11–2), sporo błędów własnych po stronie Meksyku.

3:2 z Belgią, 3:0 z Bułgarią, 3:2 z Kanadą, a teraz 3:0 z Meksykiem – reprezentacja Polski siatkarzy prowadzi w tabeli z kompletem zwycięstw. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia w kolejnych meczach zagrają z Argentyną (piątek), Holandią (sobota) oraz Chinami (niedziela).

Polska – Meksyk 3:0 (25:21, 25:19, 25:14)

Polska: Karol Kłos, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Bołądź – Jakub Popiwczak (libero) oraz Tomasz Fornal, Norbert Huber, Kamil Semeniuk. Trener: Nikola Grbić.
Meksyk: Victor Manuel Parra, Josué López Rios, Diego González Castaneda, Edgar Mendoza Burgueno, Axel Tellez Rodriguez, Mauro Fuentes Rascón – Hiram Bravo Moreno (libero) oraz Luis Hernandez, Jorge Ariel Hernandez, Miguel Angel Garcia. Trener: Jorge Azair Lopez.