Co ze zdrowiem Roberta Lewandowskiego? Xavi Hernandez zabrał głos

Robert Lewandowski

W środowym meczu Ligi Mistrzów FC Barcelona rywalizowała na wyjeździe z FC Porto. Katalończycy wygrali to spotkanie 1:0, ale okupili je kontuzją Roberta Lewandowskiego. Głos w sprawie urazu polskiego napastnika zabrał trener "Blaugrany" - Xavi Hernandez.

Rywalizacja z Portugalczykami okazała się dla piłkarzy Barcelony niezwykle wymagającym zadaniem. W całym meczu padła tylko jedna bramka, a triumf mistrzom Hiszpanii zapewnił w doliczonym do pierwszej połowy czasie gry Ferran Torres. Nieco ponad dziesięć minut wcześniej to właśnie Torres zastąpił na boisku kontuzjowanego Lewandowskiego.

Kapitan reprezentacji Polski nie mógł kontynuować gry w środowym spotkaniu po ostrym wejściu Davida Carmo. Na temat stanu zdrowia "Lewego" wypowiedział się trener "Dumy Katalonii" Xavi Hernandez.

- Robert Lewandowski został bardzo mocno kopnięty w okolice kostki. To uniemożliwiło mu dalszą grę. Zobaczymy, czy będzie gotowy na niedzielę - powiedział 53-latek, cytowany przez dziennik Marca.

- Nasi zawodnicy, którzy najlepiej utrzymują się przy piłce, zmagają się obecnie z urazami. Musimy być cierpliwsi i zachowywać więcej spokoju, gry rywal wywiera na nas presję - dodał hiszpański szkoleniowiec.

Następny mecz gracze Barcelony rozegrają w niedzielę ósmego października o godzinie 21.00. W rozgrywkach ligowych zmierzą się na wyjeździe z Granadą. Według doniesień hiszpańskich mediów Robert Lewandowski nie wystąpi w tym spotkaniu. Nadal czekamy jednak na oficjalny komunikat klubu z Katalonii.