Aleksander Śliwka zwrócił się do Bartosza Kurka! Żołnierskie słowa

Siatkówka

Polscy siatkarze pokonali Holendrów i zapewnili sobie awans na igrzyska olimpijskie. Aleksander Śliwka, który był kapitanem Biało-Czerwonych podczas turnieju kwalifikacyjnego, zwrócił się do nieobecnego w Xi'an Bartosza Kurka.

Polacy w sobotę 7 października pokonali siatkarską reprezentację Holandii 3:1. Dzięki temu triumfowi podopieczni Nikoli Grbicia zapewnili sobie awans na nadchodzące igrzyska olimpijskie. Podczas turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego w Xi'an Biało-Czerwoni oprócz Holendrów pokonali także Belgów, Bułgarów, Kanadyjczyków, Meksykanów i Argentyńczyków. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nikola Grbić szczęśliwy po awansie! "Było trudno, ale wygraliśmy"

 

Warto zaznaczyć, że podczas turnieju kwalifikacyjnego kapitanem polskiej kadry był Aleksander Śliwka. Nieobecny podczas rywalizacji w Chinach był natomiast Bartosz Kurek, który nie był w stanie wrócić do pełni sił po kontuzji. 

 

Po awansie Polaków na igrzyska olimpijskie Śliwka postanowił zwrócić się do Kurka. Zawodnik klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle opublikował post w swoich mediach społecznościowych. 

 

"Kapitanie, meldujemy wykonanie zadania" - napisał Śliwka. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksander Śliwka (@aleksander.sliwka)

 

Należy przypomnieć, że Polacy w turnieju kwalifikacyjnym zagrają jeszcze jedno spotkanie. Biało-Czerwoni w niedzielę 8 października zagrają z Chinami.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie