Hiszpańska fiesta w Krakowie! Osiem goli w meczu Wisła - Znicz

Wisła Kraków pokonała Znicz Pruszków 6:2 w meczu 11. kolejki Fortuna 1 Ligi. Wszystkie osiem goli strzelili zawodnicy spoza Polski. Po tej wygranej "Biała Gwiazda" zbliżyła się do czołówki tabeli.

Spotkanie w Krakowie zaczęło się znakomicie dla gości, którzy jako pierwsi objęli prowadzenie. Wszystko za sprawą pięknego trafienia Shumy Nagamatsu. Piłkarze Wisły zdołali odrobić straty jeszcze w pierwszej połowie i to nawet z nawiązką. Najpierw wyrównał Goku, a w doliczonym czasie gry do siatki dwukrotnie trafił Angel Rodado.

Wisła nie zwolniła tempa i po kwadransie drugiej połowy podwyższyła wynik na 4:1. Piękną indywidualną akcją popisał się Alex Baena, którą zakończył umieszczeniem piłki w bramce. Goście co prawda odpowiedzieli w końcówce drugim trafieniem Nagamatsu, lecz chwilę później gospodarze ponownie odpowiedzieli. Swojego gola strzelił Miki Villar. W ostatniej akcji meczu wynik ustalił Goku.

Po tym zwycięstwie Wisła ma na koncie 17 punktów i znajduje się w czołówce tabeli. Z kolei Znicz musi spoglądać za siebie, bo przewaga nad drużynami ze strefy spadkowej nie jest duża.

Wisła Kraków - Znicz Pruszków 6:2 (3:1)
Bramki: Goku 37, 90+3 Rodado 45+1, 45+3, Baena 60, Miki 84 - Nagamatsu 22, 82.