Gigantyczne wyróżnienie dla Gamrota! Spełni się jego życzenie

Sporty walki
Gigantyczne wyróżnienie dla Gamrota! Spełni się jego życzenie
fot. Polsat Sport
Mateusz Gamrot

Mateusz Gamrot (23-2, 1 NC) już 21 października będzie musiał być w gotowości, aby wystąpić na gali UFC 294, i to dodatkowo w walce wieczoru! A to dlatego, że Polak został mianowany przez najbardziej prestiżową federację MMA na świecie rezerwowym do pojedynku o pas wagi lekkiej pomiędzy Islamem Makhachevem a Charlesem Oliveirą.

Taką informację przekazał sam Gamrot w programie "Dzień Dobry TVN". Gala zaplanowana została już na 21 października w Abu Zabi. W walce wieczoru wystąpią Makhachev oraz Oliveira. Będzie to rewanż za pojedynek sprzed roku, kiedy na gali UFC 280 lepszy przez poddanie w drugiej rundzie okazał się Dagestańczyk i sięgnął wówczas po pas wagi lekkiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Karolina Kowalkiewicz szczerze o swojej karierze! Planowała przejść na sportową emeryturę

 

W razie niedyspozycji któregoś z wymienionych zawodników, w gotowości, aby zająć jego miejsce w walce wieczoru będzie czuwał Gamrot. Ten już po swojej ostatniej walce z Rafaelem Fizievem, którego pokonał w drugiej rundzie przez TKO we wrześniu tego roku, dał wyraźnie do zrozumienia włodarzom UFC, że jest chętny wcielić się w rolę rezerwowego. Ci zgodzili się na taki wariant i Polak poleci do Abu Zabi.

 

O tym, że "Gamer" może być rezerwowym podczas walki wieczoru na gali UFC 294 informowaliśmy jako jedni z pierwszych.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie