Zaskakujący ruch piłkarskiej legendy. Pajo członkinią prorosyjskiej partii

Piłka nożna
Zaskakujący ruch piłkarskiej legendy. Pajo członkinią prorosyjskiej partii
Fot. Cyfrasport
Legenda piłkarskiej reprezentacji Estonii dołączyła do prorosyjskiej partii

Jedna z najlepszych piłkarek w historii Estonii zdecydowała się na zaskakujący ruch. Ave Pajo, czterdziestokrotna reprezentantka kraju, została członkinią... prorosyjskiej partii politycznej.

39-letnia Pajo w trakcie piłkarskiej kariery grała między innymi w Ajaksie Estel, Kalev Tallinn, Levadii Tallinn i Lootosie Polva. W drużynie narodowej rozegrała w latach 2000-2010 czterdzieści spotkań, w których zdobyła 19 bramek. W 2006 roku została Zawodniczką Roku w Estonii.

 

ZOBACZ TAKŻE: 48:0 w meczu piłkarskim! "Bałem się, że rywale nie wyjdą na drugą połowę"

 

Po rezygnacji z profesjonalnego futbolu Pajo zajęła się polityką. Przez trzy lata była sportsmenka działała w rozwiązanej w 2019 roku Partii Jedności Ludowej (est. Rahva Uhtsuse Erakond), uchodzącej za ugrupowanie nacjonalistyczne, antyimigracyjne i... antyrosyjskie. Tym bardziej dziwi fakt, iż teraz Estonka dołączyła do partii jawnie prorosyjskiej!

 

"Pajo już od sierpnia wspierała KOOS/Vmeste datkami finansowymi. Zazwyczaj były to kwoty rzędu 50 euro. Oficjalnie w szeregi partii wstąpiła 10 października" - poinformował "Postimees".

 

KOOS/Vmeste, znana wcześniej jako Partia Estońskich Patriotów RAZEM, to ugrupowanie jawnie prorosyjskie, którego lider, Aivo Peterson, został niedawno oskarżony przez estoński sąd o działanie przeciwko niepodległości i integralności terytorialnej kraju. Jego mocodawcami miały być osoby z bliskiego kręgu Władimira Putina.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie