Pierwsze zwycięstwo mistrzyń Polski! Siatkarki ŁKS górą w starciu z Pałacem

Trener ŁKS Commercecon Łódź Alessandro Chiappini.

W spotkaniu otwierającym 2. kolejkę Tauron Ligi siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały z Pałacem Bydgoszcz 3:1. Obie drużyny poniosły porażki na inaugurację sezonu, starcie w Sport Arena było więc okazją do odniesienia pierwszego zwycięstwa.

Siatkarki ŁKS Commercecon rozpoczęły to spotkanie nerwowo, ale z akcji na akcję ich gra wyglądała coraz lepiej. W środkowej części seta zaczęły budować przewagę. Po asie Valentiny Diouf prowadziły 12:9, później 18:14. Utrzymały tę przewagę w końcówce, a w ostatniej akcji seta Anastazja Hryshchuk obiła blok rywalek (25:19).

Początek drugiej odsłony udany dla Pałacu (2:5), ale łodzianki błyskawicznie odrobiły straty (6:6). Obie drużyny toczyły wyrównaną walkę do stanu 18:18, później jednak poszła seria łodzianek, które po asie Amandy Campos prowadziły 21:18. Gospodynie utrzymały przewagę w końcówce, a skuteczny atak Aleksandry Dudek i punktowy blok przyniosły im decydujące punkty (25:22).

Set numer trzy również rozpoczął się po myśli przyjezdnych (4:8). Łodzianki znów szybko odrobiły początkowe straty (9:9) i uzyskały minimalną przewagę. Siatkarki Pałacu nie składały broni, wygrały serię akcji od stanu 15:14 do 15:18, skutecznie grając w ofensywie. Gospodynie złapały zadyszkę, popełniały błędy w ataku (17:22), a rywalki nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa. Pola Nowakowska atakiem blok-aut ustaliła wynik tego seta na 21:25.

Podrażnione mistrzynie Polski zrewanżowały się rywalkom w kolejnej partii. Bydgoszczanki dotrzymywały im kroku jedynie na początku. Później ŁKS wygrał cztery kolejne akcje (9:7), a następnie siedem (16:8), przy zagrywkach Aleksandry Gryki. W końcówce łodzianki utrzymały przewagę i zgarnęły komplet punktów. Zwycięstwo przypieczętowała skutecznym atakiem Gryka (25:19).

Najwięcej punktów: Aleksandra Dudek (22), Amanda Campos (15), Valentina Diouf (14), Aleksandra Gryka (12), Kamila Witkowska (10) – ŁKS Commercecon; Pola Nowakowska (21), Joanna Sikorska (15), Koleta Łyszkiewicz (11) – Pałac. MVP: Aleksandra Dudek (20/40 = 50% skuteczności w ataku) + 1 as + 1 blok.

ŁKS Commercecon Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:19, 25:22, 21:25, 25:19)

ŁKS: Amanda Campos, Kamila Witkowska, Valentina Diouf, Aleksandra Dudek, Aleksandra Gryka, Roberta Ratzke – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Anastazja Hryshchuk, Paulina Zaborowska, Sonia Stefanik. Trener: Alessandro Chiappini.
Pałac: Koleta Łyszkiewicz, Dominika Witowska, Joanna Sikorska, Pola Nowakowska, Wiktoria Paluszkiewicz, Paulina Bałdyga – Aleksandra Justka (libero) oraz Martyna Gorzkiewicz, Wiktoria Makarewicz. Trener: Jakub Tęcza.