Anglia trzecim półfinalistą Pucharu Świata w rugby

Anglia została trzecim półfinalistą Pucharu Świata w rugby.

Reprezentacja Anglii w rugby zakwalifikowała się w niedzielę do półfinału Pucharu Świata po pokonaniu Fidżi 30:24 (21:10) na stadionie Velodrome w Marsylii. Jej następnym rywalem będzie zwycięzca ostatniego ćwierćfinału pomiędzy gospodarzami Francją a obrońcami trofeum RPA.

Faworyzowany zespół Anglii do przerwy prowadził 21:10. Rywale z antypodów zdołali doprowadzić w 68. minucie do remisu 24:24. Odtąd punktowali wyłącznie Anglicy.

Obsadę innego półfinału rozstrzygnięto w sobotę. Argentyna zmierzy się w nim z Nową Zelandią 20 października w podparyskim Saint-Denis.

Do walki o Puchar Świata najlepsi rugbiści przystąpili po raz dziesiąty. Impreza, która ma zaledwie 36-letnią historię, jest trzecią - po piłkarskich mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich - jeśli chodzi o liczbę widzów przed telewizorami.

Finał zostanie rozegrany 28 października na Stade de France w Saint-Denis pod Paryżem.