Czesi i Amerykanki mistrzami świata w siatkówce plażowej

Sara Hughes i Kelly Cheng zostały w Meksyku mistrzami świata w siatkówce plażowej

Czesi Ondrej Perusic i David Schweiner oraz Amerykanki Sara Hughes i Kelly Cheng zostali w Meksyku mistrzami świata w siatkówce plażowej. Brązowy medal zdobyli Bartosz Łosiak i Michał Bryl, co jest ich największym sukcesem w karierze.

W finale Perusic i Schweiner, ubiegłoroczni wicemistrzowie Europy, pokonali 2:1 (21:15, 17:21, 15:13) Szwedów David Ahmana i Jonatana Hellviga, którzy w półfinale wyeliminowali Polaków.

Hughes i Cheng w meczu o złoty medal okazały się lepsze od Brazylijek Eduardy Santos Lisboy i Any Patricii Silvy Ramos, wygrywajac 2:0 (21:16, 24:22).

Zwycięskie duety zapewniły prawo startu dla kraju w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

W 1/16 finału mistrzostw w Meksyku odpadli Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz.