Do kogo trafi Złota Piłka? Hiszpański dziennikarz wskazał jasno!

Piłka nożna
Do kogo trafi Złota Piłka? Hiszpański dziennikarz wskazał jasno!
fot. PAP/EPA

Gala rozdania nagród plebiscytu "France Football" odbędzie się 30 października. Kataloński "Sport" wskazał, kto sięgnie po nagrodę dla najlepszego piłkarza roku.

Złota Piłka to trofeum przyznawane przez francuski magazyn "France Football" od 1956 roku. Tylko raz nie została przyznana w 2020 roku z uwagi na pandemie koronawirusa. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w historii plebiscytu jest Robert Lewandowski, który zajął drugie miejsce w 2021 roku. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Papszun przerwał milczenie! Odpowiedział na pytanie o objęcie reprezentacji 

 

Według dziennikarza - Alberta Masnou - nagroda dla najlepszego piłkarza za sezon 2022/23 trafi do Leo Messiego. Jeśli jego doniesienia się potwierdzą, Argentyńczyk sięgnie po to trofeum po raz ósmy, co jest absolutnym rekordem. Drugi w tej klasyfikacji, Cristiano Ronaldo, wygrywał ten plebiscyt pięciokrotnie. 

 

Według ekspertów, szansę sięgnięcia po to trofeum ma również Erling Haaland, który jednak nie może pochwalić się sukcesami z reprezentacją. Norweg, grający na co dzień w Manchesterze City, wywalczył z tym klubem potrójną koronę, a ponadto został królem strzelców Premier League.

 

W gronie trzydziestu kandydatów znalazł się także Robert Lewandowski, który przed rokiem był czwarty, a dwa lata temu przegrał jedynie z Messim

 

Gala rozdania nagród odbędzie się w poniedziałek 30 października. 

Jakub Jędryka, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie