Porażka Anwilu Włocławek w Pucharze Europy FIBA

Anwil Włocławek przegrał u siebie z hiszpańskim Surne Bilbao Basket.

Anwil Włocławek przegrał u siebie z hiszpańskim Surne Bilbao Basket 79:83 (24:23, 25:15, 12:22, 18:23) w meczu 1. kolejki grupy B pierwszego etapu Pucharu Europy FIBA koszykarzy. Polski zespół broni trofeum.

Obrońca tytułu włocławski Anwil nieudanie zainaugurował kolejny sezon w Europie. Środowy mecz z hiszpańskim zespołem nie był łatwy. Włocławianie na przerwę schodzili, prowadząc jedenastoma punktami, ale fatalna trzecia kwarta spowodowała, że do końca kibice w Hali Mistrzów musieli drżeć o finalny rezultat. Ostatecznie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nie przechylił szali na swoją korzyść. Zdecydowały o tym przede wszystkim niecelne rzuty w końcówce, bo gospodarze prowadzili 79:74 na ok. 2,5 minuty przed zakończeniem. Od tego momentu nie trafili jednak ani razu.

Goście wygrali dzięki celnej "trójce" Adama Smitha na cztery sekundy przed ostatnią syreną, późniejszemu złemu podaniu Kamila Łączyńskiego oraz w konsekwencji dwóm wykorzystanym osobistym na 1,8 sekundy do ostatniego gwizdka.

W drugim meczu tej grupy rumuński BC CSU Sibiu przegrał u siebie ze szkockim Caledonia Gladiators 68:80.

W drugiej kolejce Anwil zagra na wyjeździe z Caledonia Gladiators. Mecz zaplanowano 25 października.

Anwil Włocławek - Surne Bilbao Basket 79:83 (24:23, 25:15, 12:22, 18:23).

Anwil Włocławek: Jakub Garbacz 16, Amir Bell 11, Luke Petrasek 11, Janari Joesaar 8, Victor Sanders 8, Jakub Schenk 7, Tanner Groves 7, Mateusz Kostrzewski 5, Kalif Young 4, Kamil Łączyński 2.

Najwięcej punktów dla Surne: Alex Renfroe 22, Sacha Killeya-Jones 18, Adam Smith 13.