Trudny los beniaminka PlusLigi. Fatalny scenariusz

Siatkówka
Trudny los beniaminka PlusLigi. Fatalny scenariusz
fot. PAP
Exact Systems Hermapol Norwid Częstochowa

Cyprian Kamil Norwid po opuszczeniu ojczyzny i emigracji do Francji, a następnie Stanów Zjednoczonych żył w nędzy i podupadł na zdrowiu. Ciężkie chwile po zmianie otoczenia (z pierwszej ligi na PlusLigę) czekają zapewne również klub z Częstochowy, który w nazwie posiada nazwisko polskiego poety. Exact Systems Hermapol Norwid na ligowe punkty może jeszcze długo poczekać.

Beniaminek spod Jasnej Góry ma już za sobą historyczny debiut w PlusLidze, ale nie zaliczy go do udanych. Przegrał bowiem we własnej hali ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3.

 

– Mierzyliśmy się z zespołem Ślepsk Malow Suwałki, który w zeszłym sezonie zajął 9. miejsce. Był bardzo blisko awansu do fazy play-off. To był pierwszy mecz, inauguracyjny. Co prawda nie mamy żadnego punktu, ale myślę, że pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę, a charakterem umiemy nadrobić wiele elementów. Ślepsk Malow Suwałki jest doświadczonym zespołem w PlusLidze. My jesteśmy beniaminkiem. Jestem zadowolony, jak się pokazaliśmy. Będziemy walczyć dalej - przyznał optymistycznie trener Norwida, Leszek Chudziak.

 

ZOBACZ TAKŻE: To nie był udany start! Beniaminek PlusLigi z domową porażką

 

O ile patrząc momentami na grę Norwida, można zachować umiarkowany optymizm, to zerkając na najbliższy terminarz ekipy spod Jasnej Góry - już niekoniecznie. A to dlatego, że częstochowian czekają lada moment spotkania z wicemistrzem oraz mistrzem kraju.

 

Już 28 października do Częstochowy zawita Jastrzębski Węgiel. Z kolei 6 listopada Norwid zagra na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Trzy dni później beniaminek zmierzy się w zaległym meczu 2. kolejki z Aluron CMC Wartą Zawiercie na jej terenie. We wszystkich tych spotkaniach o premierowe punkty w sezonie będzie szalenie ciężko.

 

Może zatem okazać się, że Norwid na pierwszą zdobycz będzie musiał poczekać do 11 listopada (data tego spotkania może jeszcze ulec zmianie), kiedy podejmie PSG Stal Nysa. Kiedy nie postarać się o zwycięstwo, jak nie w dzień Święta Niepodległości, o którą patron częstochowskiego klubu tak bardzo zabiegał i o którą walczył w burzliwych czasach narodu polskiego...

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie