To nie był udany start! Beniaminek PlusLigi z domową porażką

Andrzej AdamiecSiatkówka
Zespół Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrał z ekipą Ślepsk Malow Suwałki

Ekipa Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrała swój pierwszy mecz ligowy po awansie do PlusLigi. Zespół spod Jasnej Góry przegrał u siebie z drużyną Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (23:25, 19:25, 25:20, 16:25).

Pierwszy set tej rywalizacji był bardzo wyrównany. Żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć przeciwnikom. Warto zaznaczyć, że zarówno siatkarze zespołu z Częstochowy, jak i drużyny z Suwałk bardzo dobrze prezentowali się na zagrywce. Ostatecznie lepsi okazali się goście (25:23). Ostatnią akcję pierwszej partii mocnym atakiem zakończył Ziga Stern.

Drugi set nie był już taki dobry dla ekipy beniaminka. Zawodnicy Ślepska bez większych problemów wykorzystywali błędy rywali, których pojawiało się coraz więcej. Szczególnie dobrze na parkiecie prezentował się Bartosz Filipiak, który w całym spotkaniu zdobył w sumie 18 punktów. To między innymi dzięki jego skutecznym atakom goście wygrali drugiego seta, tracąc w tym czasie zaledwie 19 punktów.

Dwa przegrane sety zadziałały na gospodarzy jak płachta na byka. W trzeciej odsłonie podopieczni Leszka Hudziaka weszli na wyższy poziom. Szczególnie ważną rolę w zespole spod Jasnej Góry odegrał Rafał Sobański. Doświadczony siatkarz był motorem napędowym wielu akcji swojej drużyny. Zawodnicy częstochowskiego klubu w trzeciej części meczu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:20) i tym samym wrócili do gry.

Kibice zgromadzeni na trybunach Hali Sportowej w Częstochowie mieli nadzieję, że gospodarze podtrzymają dobrą passę. Mimo to Ślepsk zaczął stawiać warunki na boisku. Beniaminek PlusLigi nie był w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę rywali. Przez to zespół z Suwałk wygrał ostatniego seta 25:16.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (23:25, 19:25, 25:20, 16:25)

MVP: Ziga Stern

Najwięcej punktów: Damian Kogut (16), Dawid Dulski (14), Rafał Sobański (11) - Exact Systems Hemarpol Częstochowa; Bartosz Filipiak (18), Ziga Stern (16), Paweł Halaba (12) - Ślepsk Malow Suwałki

Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Byron Keturakis, Oskar Espeland, Łukasz Rymarski, Damian Kogut, Sho Takahashi (libero), Rafał Sobański, Dawid Dulski, Piotr Hain, Mateusz Borkowski, Aymen Bouguerra, Tomasz Kowalski, Marcin Jaskuła (libero); Trener: Leszek Hudziak

Ślepsk Malow Suwałki: Matias Sanchez, Konrad Stajer, Arkadiusz Żakieta, Bartosz Filipiak, Ziga Stern, Paweł Halaba, Mateusz Czunkiewicz (libero), Jakub Macyra, Joaquin Gallego, Maksim Buculjević; Trener: Dominik Kwapisiewicz