Trudny początek siatkarzy polskiego zespołu! Musieli przejechać 1500 kilometrów

Siatkówka
Trudny początek siatkarzy polskiego zespołu! Musieli przejechać 1500 kilometrów
fot. PAP
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki

Trudny początek polskiego klubu w PlusLidze. Zawodnicy Ślepska Malow Suwałki, przez tydzień musieli przejechać około 1500 km.

Początek ligi nie rozpieścił zespołu z Suwałk. 23 października rozpoczął się ich tygodniowy maraton PlusLigi. W pierwszej kolejce zagrali na wyjeździe z beniaminkiem - Exact Systems Hemarpol Częstochową. Mecz zakończył się w poniedziałek około 20:00, a w czwartek o 16:00 suwałczanie podejmowali u siebie Asseco Resovię Rzeszów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Decyzja zapadła! Rywal polskiego klubu wycofał się z europejskich pucharów

 

To jednak nie koniec, bowiem kalendarz ułożył się dla siatkarzy Ślepska tak, że w poniedziałek, 30 października, w Katowicach zagrają z tamtejszym GKS-em. 

 

Dwa mecze wyjazdowe oraz jeden domowy nie są koszmarem dla żadnego zawodnika występującego w PlusLidze. Biorąc jednak pod uwagę położenie geograficzne Suwałk oraz miast, do których sportowcy musieli się udać, sprawa nieco się komplikuje. Trasa Suwałki-Częstochowa-Suwałki-Katowice to około 1500 kilometrów, co daje średnio ponad 200 kilometrów do przejechania dziennie. Do tego należy dodać, że siatkarze odbywają treningi i - rzecz jasna - grają mecze o punkty.

 

O niefortunnym kalendarzu mogą mówić także siatkarze Trefla Gdańsk. Przez pierwsze trzy kolejki są gośćmi - najpierw w Katowicach, później w Radomiu. W niedzielę w Wieluniu zmierzą się z zespołem Barkomu Każany Lwów. Zespół z Pomorza podjął jednak decyzję, by po pierwszej kolejce zostać w Katowicach i tam przygotowywać się do spotkania z Eneą Czarnymi Radom. Dzięki temu udało im się uniknąć kolejnego tysiąca kilometrów w trasie.

 

Dziesiątki godzin w autokarze nie oznaczają jednak słabej dyspozycji. Trefl Gdańsk wygrał oba spotkania, a Ślepsk Malow Suwałki - jedno. Na własnym boisku ulegli siatkarzom z Rzeszowa.

Karolina Potrykus, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie