Pod kontrolą! Siatkarze Trefla Gdańsk pewnie wygrali na wyjeździe

Siatkarze Trefla Gdańsk wygrali mecz z GKS Katowice w pierwszej kolejce PlusLigi.

W spotkaniu 1. kolejki PlusLigi siatkarze GKS Katowice przegrali z Treflem Gdańsk 0:3. Gospodarze zagrozili rywalom jedynie w pierwszym secie, w kolejnych inicjatywa należała do gdańszczan.

W pierwszych akcjach meczu przewagę wypracowali gdańszczanie (4:8). Gospodarze szybko zniwelowali różnicę (9:9) i wynik seta długo oscylował wokół remisu. Później przewagę uzyskali siatkarze GKS, którzy po ataku Jakuba Szymańskiego prowadzili 21:18. W odpowiedzi poszła seria gdańszczan (21:22), którzy zdominowali końcówkę seta. Dwa punktowe bloki, przedzielone atakiem z przechodzącej piłki dały im kluczowe punkty (22:25).

Druga odsłona od początku do końca pod kontrolą siatkarzy Trefla. Gdańszczanie szybko uzyskali kilka oczek zaliczki (6:9), którą powiększyli w środkowej części seta (9:15). Gospodarze mieli problemy ze zdobywaniem punktów, a w ekipie Trefla skutecznie prezentował się Kewin Sasak. Właśnie on skutecznym atakiem zakończył tę część meczu (20:25).

W trzecim secie gospodarze przegrali pięć kolejnych akcji od stanu 5:5 do 5:10. Gdańszczanie znów złapali wiatr w żagle i pewnie zmierzali po wygraną. Gdy asa dołożył Sasak, było 11:17, a później różnica jeszcze wzrosła (14:21). Sasak wywalczył piłkę meczową (16:24), a trzy akcje później zamknął mecz skutecznym atakiem (18:25).

Skrót meczu GKS - Trefl:

Najwięcej punktów: Jakub Szymański (13) – GKS; Kewin Sasak (22), Piotr Orczyk (13) – Trefl. MVP: Kewin Sasak (20/32 = 63% skuteczności w ataku + 1 as + 1 blok).

GKS Katowice – Trefl Gdańsk 0:3 (22:25, 20:25, 18:25)

GKS: Marcin Waliński, Łukasz Usowicz, Łukasz Kozub, Jakub Szymański, Bartłomiej Krulicki, Jakub Jarosz – Bartosz Mariański (libero) oraz Lukas Vasina, Wiktor Mielczarek, Damian Domagała, Sebastian Adamczyk. Trener: Grzegorz Słaby.
Trefl: Patryk Niemiec, Kamil Droszyński, Piotr Orczyk, Karol Urbanowicz, Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki – Voitto Köykkä (libero) oraz Jordan Zaleszczyk, Jan Franchi Martinez, Aliaksei Nasevich. Trener: Igor Juricić.