Kolejna porażka koszykarzy Śląska Wrocław w lidze. Lublinianie górą

Spotkanie Polski Cukier Start Lublin - WKS Śląsk Wrocław dostarczyło ogromnych emocji

Polski Cukier Start Lublin dzięki świetnej drugiej połowie pokonał WKS Śląsk Wrocław 102:85 w jedynym piątkowym spotkaniu ORLEN Basket Ligi.

Goście zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie - po kolejnych rzutach z dystansu Łukasza Kolendy, Daniela Gołębiowskiego i Sauliusa Kulvietisa było już 3:14. Polski Cukier Start miał problemy z trafianiem trójek, a WKS Śląsk grał zdecydowanie bardziej swobodnie. Dzięki trafieniu Mikołaja Adamczaka po 10 minutach było 12:26. W drugiej kwarcie kontry Treya Wade’a pozwalały gospodarzom na nawiązanie rywalizacji. Swoimi rzutami odpowiadali na to jednak Kolenda i Gołębiowski. Później świetnie prezentował się Barret Benson, a po rzutach wolnych Jabrila Durhama lublinianie przegrywali tylko czterema punktami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:44.

Zespół trenera Artura Gronka w trzeciej kwarcie zbliżył się nawet na dwa punkty po rzucie Liama O’Reilly’ego, ale błyskawicznie dwiema trójkami odpowiedział na to Łukasz Kolenda. Później rzut wolny Barreta Bensona oznaczał remis, a przewagę gospodarzom dawał Jabril Durham. Mecz się zdecydowanie wyrównał, ale po kontrze wykończonej przez O’Reilly’ego po 30 minutach było 66:64. Kolejną część meczu ekipa trenera Olivera Vidina rozpoczęła od serii 0:9 i po akcji Dusana Mileticia była już lepsza o siedem punktów. Durham włączył piąty bieg w ataku i w obronie, przez co po chwili był kolejny remis. Na dwie minuty przed końcem po kolejnej trójce O’Reilly’ego lublinianie mieli aż siedem punktów przewagi! Podobny rzut Tomislava Gabricia powiększała różnicę. Ostatecznie Polski Cukier Start zwyciężył aż 102:85.

Polski Cukier Start Lublin - Śląsk Wrocław 102:85 (12:26, 26:18, 28:20, 36:21)

Polski Cukier Start Lublin: Barret Benson 29, Liam O Reilly 19, Tomislav Gabric 19, Jabril Durham 13, Trey Wade 10, Jakub Karolak 6, Michał Krasuski 6, Bartłomiej Pelczar 0, Roman Szymański 0, Filip Put 0

Śląsk Wrocław: Łukasz Kolenda 16, Saulius Kulvietis 14, Dusan Miletic 13, Jakub Nizioł 11, Daniel Gołębiowski 8, Mateusz Zębski 6, Arciom Parachouski 6, Aleksander Wiśniewski 5, Hassani Grevett 3, Mikołaj Adamczak 3