Lechia Gdańsk pokonała Polonię Warszawa. "Czarne Koszule" zmarnowały swoją okazję

Lechia Gdańsk pokonała Polonię Warszawa.

W 12. kolejce Fortuna 1 Ligi Lechia Gdańsk pokonała Polonię Warszawa 1:0 w stolicy Polski. "Czarne Koszule" zmarnowały "jedenastkę" w 89. minucie spotkania.

Wynik został otwarty już w 8. minucie. Po świetnym podaniu z wysokości własnego pola karnego do piłki dopadł Tomas Bobcek. Słowak oddał piłkę Bośniakowi Rifetowi Kapiciowi tylko po to, aby chwilę później wybiec za plecy defensorów Polonii Warszawa, otrzymać podanie zwrotne i strzelić gola na 1:0.

Mimo straty bramki, "Czarne koszule" były aktywne i skrupulatnie napierały na bramkę ekipy z Gdańska. W dobrej dyspozycji był jednak ukraiński golkiper Bohdan Sarnawski, który nie dał się zaskoczyć.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ znaczącej zmianie. Polonia nadal próbowała doprowadzić do wyrównania, jednak jej strzały były dalekie od ideału. Szansę na uratowanie choćby punktu zmarnował w 89. minucie Szymon Kobusiński, który nie wykorzystał rzutu karnego. Spotkanie zakończyło się więc porażką gospodarzy, którzy wciąż plasują się na 11. miejscu w Fortuna 1 Lidze.

Dzięki trzem punktom w tym meczu, Lechia Gdańsk ma ich łącznie 22. To sprawia, że zrównała się z Górnikiem Łęczna i Motorem Lublin, awansując na 5. miejsce.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)

Bramka: Tomas Bobcek 8