Sensacja! Trzecioligowiec wyeliminował Bayern Monachium z Pucharu Niemiec!

Bayern Monachium pożegnał się z Pucharem Niemiec.

Tego nikt się nie spodziewał! W 1/16 finału Pucharu Niemiec trzecioligowy 1.FC Saarbruecken wyeliminował Bayern Monachium, wygrywając 2:1!

Bayern Monachium był murowanym faworytem środowego spotkania. Tym bardziej, że rywale zajmowali dopiero 15. miejsce w trzeciej lidze.

Kiedy w 16. minucie Thomas Mueller otworzył wynik, wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem i kolejne gole dla monachijczyków są kwestią czasu. Tymczasem, ku zaskoczeniu wszystkich, tuż  przed przerwą do remisu doprowadził Patrick Sontheimer!

W drugich 45 minutach goście bili głową w mur, podczas gdy w doliczonym czasie gry gospodarze wyprowadzili decydujący cios za sprawą Marcela Gausa. W ten sposób sensacja stała się faktem!

To kolejne rozczarowanie dla kibiców Bayernu Monachium. Przed rokiem 20-krotni zdobywcy trofeum zostali wyeliminowani w ćwierćfinale przez SC Freiburg.

1.FC Saarbruecken - Bayern Monachium 2:1 (1:1)

Bramki: Patrick Sontheimer 45+1, Marcel Gaus 90+6 - Thomas Mueller 16